titul WEB.jpg

Schůze ZO - očima OV ze dne 23.2.2015

resized_DSC02444.jpg
V pondělí 23.02.2015 se na Obecním úřadě v Lipí konala schůze ZO, kde se pan starosta Kysela zmínil o žádosti OV Lipí na zpracování "Revitalizačního návrhu veřejných prostor Lipí".
V pondělí 23.02.2015 se na Obecním úřadě v Lipí konala schůze ZO, kde se pan starosta Kysela zmínil o žádosti OV Lipí na zpracování "Revitalizačního návrhu veřejných prostor Lipí". Nato předal slovo panu Balkovi (odborný stavební poradce pana starosty), aby se k našemu záměru vyjádřil. 

Pan Balek: "... naši žádost četl a je prý hezké, že se v obci najdou mladí lidé, kteří mají o vzhled veřejných prostor v Lipí zájem. Je totiž velice jednoduché vzít si tužku a papír a nějaký návrh si nakreslit, to dokáže přeci každý. Není však vůbec jednoduché zakomponovat veškeré náležitosti do takového projektu. Jak by podle nás projekt vypadal a co by jsme za něj chtěli?"

(odpověď OV Lipí: "...jednoduché koncepční navržení veřejných prostor, které budeme společně a veřejně konzultovat a podle možností obce realizovat, jednalo by se o zeleň a funkční návrh veřejných prostor v obci, vše samozřejmě zdarma")

Žádné rozhodnutí ze strany obce se tedy neuskutečnilo.


Na náš dotaz ohledně řešeného projektu ZTV odpověděli pan Kysela a pan Balek, že tento projekt nikdy neviděli, a že ho neznají. 

Ostatní zastupitelé obce se k tomuto tématu nevyjádřili nebo jej také neznali.

Na vznesené otázky k projektu ZTV nikdo nereagoval a neodpověděl.

Ohledně dotací nám bylo sděleno, že obec nemá prostředky na případnou spoluúčast na tomto projektu. Nyní se totiž musí především vyřešit vývařovna v MŠ Lipí a poté ČOV.

Téma projektu ZTV bylo ukončeno s doporučením, že by bylo vhodné domluvit si společnou schůzku s pány Parýzkem (developer a projektant ZTV), Balkem a Kyselou, příp. dalšími členy ZO a o projektu ZTV je informovat.


Ve středu 25.02.2015 se konala naše osobní schůzka s panem Parýzkem. Podle něj se projekt ZTV nestihne vyřešit za končící platnosti současného územního plánu. Bude se tedy možná řešit někdy později a bude se řídit novým územním plánem, který by měl být schválen na jaře tohoto roku. 

Bylo by však pro naši obec vhodné uvažovat o projektu ZTV (připravit si projekt s potřebnými úpravami v obci) a v případě vyhlášení dotací jej včas uplatnit.

Pan Parýzek nám opětovně potvrdil, že projekt ZTV řešil osobně s panem Kyselou i s panem Balkem a projekt upravoval dle jejich námitek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist
 
 
 
12.04.2015 16:35:59
Petra Kočerová
P1010127.JPG
P1010129.JPG
P1010124.JPG
P1010123.JPG
DSC02344.JPG
DSC02365.JPG
P1010110.JPG
P1010063.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one