titul WEB.jpg

Otázka pro starostu

Vítáme Vás v nové sekci internetové prezentace Osadního výboru Lipí nazvané Otázka pro starostu obce. Touto formou můžete pokládat dotazy směřované nejen na činnost v obci, které Vám zprostředkujeme se starostou obce panem Stanislavem Kyselou, ale také různé obecné dotazy, které nevíte na koho směřovat.

Na otázky se bude odpovídat cca 2x měsíčně, popř. dle potřeby.

Děkujeme za Vaše dotazy a rovněž za to, že budete tuto sekci hojně využívat.

Dotazy:

Jméno : Martin Nota
Nový dotaz (17.8.2015)
Dobrý den,
měl bych dotaz směrem k celému zastupitelstvu, nejenom k panu starostovi. 
Zajímalo by mne, jestli zákaz kropení zahrad a napouštění bazénů vydalo zastupitelstvo poté, kdy bylo jasné že je toto účinné opatření pro zajištění dodávky vody pro všechny. Dále by mne zajímalo, jakým způsobem bylo prověřeno, že tohle opatření (které postihuje všechny), je účinné (např. analýza od ČEVAK).
Díky za odpověď


Odpověď:

Zákaz kropení zahrad a napouštění bazénů vydalo ZO jako jediné možné opatření k zajištění pitné vody pro všechny domácnosti i s vědomím, že je těžko kontrolovatelné a vymahatelné.

K tomuto rozhodnutí dospělo ZO poté, co bylo  ČEVAK sděleno, že vodovod v Lipí  funguje pouze na vodu doplněnou z posílení vodojemu z městské vody, vlastní prameniště je od cca od ½ července vyschlé. Zároveň se množily stížnosti občanů, zejména z obce Kaliště, že v podvečerních a večerních hodinách jim neteče voda vůbec. Problém není jen v množství vody ve vodojemu, ale také ve světlosti potrubí, a to jak přívodu posílení, ale také hlavního vodovodního řadu.

Analýzou ČEVAK, která je k nahlédnutí u starosty obce, je zřejmé, že potřeba posílení po vydání zákazu mírně poklesla (přestali kropit Ti zodpovědní) a zvýšil se tlak v podvečerních a večerních hodinách (Ti ostatní začali kropit v noci).
P1010127.JPG
P1010129.JPG
P1010124.JPG
P1010123.JPG
DSC02344.JPG
DSC02365.JPG
P1010110.JPG
P1010063.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one